zaloguj się   |    mapa strony   |

Środki czyszczące

Strona Główna                                                                                                                                 Powrót

Środek do usuwania zabrudzeń z żywic.
 Zobacz szczegóły
                                                                               

 

Preparat do chemicznego usuwania zabrudzeń z dachówki ceramicznej oraz elewacji wykonanych z płytek ceramicznych, cegły klinkierowej i palonej, lastriko, granitu.
 Zobacz szczegóły
                                                                                                                                                                   
                                                         
SARSIL® czyścik- bruk - środek do usuwania wysoleń i wykwitów z kostki brukowej oraz czyszczenia innych powierzchni materiałów budowlanych z nalotów cementowych, resztek betonu, zapraw, osadu.
 Zobacz szczegóły

HMK R 52 - ŚRODEK DO USUWANIA OLEJÓW I WOSKÓW

Środek do czyszczenia i usuwania plam z olejów. Stosowany do wszystkich rodzajów kamienia naturalnego i sztucznego, ceramiki, betonu, posadzek cementowych i tynków mineralnych rozpuszcza stare i świeże zaolejenia do głębokości 5 cm . Do czyszczenia zabrudzeń krawędzi kamienia naturalnego, które mogą wystąpić z powodu przenikania na zewnątrz przez zastosowanie niewłaściwych zmiękczaczy materiałów uszczelniających.
Forma dostawy: 1 l, 
Wydajność: ok. 0,2 – 0,4 m2 /litr 


Informator techniczny

HMK R 54 - ROZPUSZCZALNIK UNIWERSALNY –ROZPUSZCZALNY W WODZIE

Usuwa środki pielęgnacyjne do kamienia, filmy woskowe, środki zamykające powierzchnię, farby, smołę, asfalt. Można go stosować do wszystkich rodzajów kamienia naturalnego i sztucznego, ceramiki, cotto, betonu i innych. Powoduje żezabrudzenia są rozpuszczalne w wodzie. 
Forma dostawy: 1 l, 5 l, 10 l,
 Wydajność ok. 3-5 m2 /litr


Informator techniczny

HMK R 55 - ŚRODEK CZYSZCZĄCY PODSTAWOWY – BEZKWASOWY –

Do czyszczenia podstawowego mocno zabrudzonych starych i nowych okładzin z kamienia naturalnego i sztucznego, granitu, wyrobów betoniarskich itp. Usuwa brud budowlany wszystkie środki do pielęgnacji podłóg, warstwy samo-błyszczące, farby dyspersyjne, oleje itłuszcze. Najlepszy do usuwania smug cementu z polerowanego marmuru. Nie atakuje powierzchni marmuru (bezkwasowy).
Forma dostawy:1 l, 5 l, 10 l, 30 l, 
Wydajność: ok. 5-15 m2 /litr


Informator techniczny

HMK R 56 – Środek czyszczący do łazienek


R 56 jest gotowym  do użycia profesjonalnym środkiem do codziennego czyszczenia powierzchni z kamienia naturalnego i sztucznego wrażliwych na kwas w prysznicach, łazienkach i miejscach wilgotnych. Usuwa resztki mydła, lekkie osady brudu i wapnia z powierzchni chropowatych, szlifowanych i polerowanych. Zabrudzone fugi stają się czyste.Zalecana temperatura stosowania +12 do +250C. Przestrzegać zaleceń stosowania.

Forma dostawy: 0,5 l. 
Wydajność ok. 5-10 m2 /opakowanie

HMK R 58 – ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO ŁAZIENEK

I KABIN NATRYSKOWYCH
 

 R 58 jest gotowym do użycia profesjonalnym środkiem do bieżącego czyszczenia. Usuwa osady wapienne, resztki mydła, kamień moczowy i brud z płytek ceramicznych, kamiennych, powierzchni szklanych i odpornych na kwas powierzchni kamienia naturalnego w prysznicach, łazienkach i miejscach narażonych na wilgoć. Czyści zabrudzone fugi.
Zalecana temperatura +12 do +250C.
Forma dostawy: 0,5 l. 
Wydajność ok. 5-10 m2 /opakowanie

HMK R 60 - ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO NAGROBKÓW

Usuwa mocne zabrudzenia, które odkładają się wskutek wpływów atmosferycznych i środowiska na nagrobkach, tarasach, wejściach itp. Do czyszczenia plam powstających z kwiatów i liści. Żółte przebarwienia na Carrarze, jeżeli są pochodzenia organicznego, mogą zostać usunięte. W normalnym przypadku nie atakuje żadnych naturalnych politur do marmuru (koniecznie przeprowadzić próbę wstępną ).
Forma dostawy: 0,5 l, 5 l, 
Wydajność ok. 5-15 m2 /litr


Informator techniczny

HMK R 62 K (Koncentrat) - SPECJALNY ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO SILNYCH ZABRUDZEŃ – NA ZEWNĄTRZ

Likwiduje samodzielnie bez trudu i na długi czas silne zabrudzenia, odkładające się wskutek wpływów atmosferycznych i środowiska na przejściach, murach, trasach, schodach, płytach kamiennych, fasadach, drewnie i ogrodzeniach. HMK R 62 K rozpuszcza się z wodą 1:10 i nanosi na brudną powierzchnię.  Brzydkie, zielone zabrudzenia znikają same po kilku dniach. HMK R 62 nie zawiera chloru i kwasów. Forma dostawy: K – 1 l, 5 l, 10 l. Wydajność ok. 20-200 m2/litr

HMK R 63 - ŚRODEK DO USUWANIA WARSTWY CEMENTU

Usuwa warstewkę cementu, resztki zaprawy, stwardniały brud budowlany, wapno i rdzę z kamienia naturalnego i sztucznego, betonu, płyt, ceramiki i kafelek. HMK R 63 zawiera kwasy i dlatego nie może być stosowany do wrażliwych na kwasy płytek, polerowanego marmuru,eloksalowanego aluminium, emalii, chromu itp.
Forma dostawy: 1 l, 5 l, 10 l, 30 l. Wydajność: ok. 5-10m2 /litr

Informator techniczny

HMK R 65 - ŚRODEK DO USUWANIA CEMENTU I WYKWITÓW

Usuwa wykwity, warstewkę cementu, resztki zaprawy, stwardniały brud budowlany, wapno i rdzę z płyt Cotto i ceglanych, klinkieru, betonu, kamieni naturalnych i sztucznych. HMK R 65 zawiera kwasy i dlatego nie może być stosowany do wrażliwych na kwasy płytek, polerowanego marmuru, eloksalowanego aluminium, emalii, chromu itp. 
Forma dostawy: 1 l, 5 l. 10 l
Wydajność: ok. 5-10 m2 /litr


Informator techniczny

 

HMK R 66 - PEZPIECZEŃSTWO PRZED POŚLIZGIEM ( F=KAFELKI, G=GRANIT, K=WAPIEŃ )

R 66 służy do obróbki podnoszącej hamowanie na zbyt gładkich powierzchniach okładzin podłogowych w celu osiągnięcia klasy bezpieczeństwa przed poślizgiem ( R 9 – ZH – 1 / 571) poprzez reakcję chemiczną wytwarzają się mikroskopijne, małe wgłębienia, które przede wszystkim wyraźnie podwyższają hamowanie na mokrych okładzinach.
Forma dostawy: 1 l, 5 l, 
Wydajność: ok. 20-40m2 /litr


Informator techniczny

 

HMK R 71-  DO CZYSZCZENIA FASAD Z KAMIENIA-KWAŚNY

Koncentrat czyszczący do - dziesiątki lat starego brudu na kamieniu naturalnym sztucznym, piaskowcu, klinkierze, granicie i twardej skale. HMK R 71 zawiera kwasy, między innymi także kwas fluorowodorowy. Szkło powierzchnie polerowane, także polerowany granit, zostaną zaatakowane. HMK R 71 powinien być używany tylko przez biegłego fachowca, w każdym przypadku konieczne jest przeprowadzenie próby wstępnej w miejscu nierzucającym się w oczy. Zwracać szczególną uwagę na instrukcję użycia i przepisy bezpieczeństwa.
Forma dostawy: 10 l, 30 l,
Wydajność: ok. 5-10 m2 /litr


Informator techniczny

HMK R 75 - ŚRODEK CZYSZCZĄCY DO KAMIENIA – SERYCYTU

Czyści wszystkie rodzaje kamieni naturalnych, szczególnie zawierające żelazo i wrażliwe na rdzę granity i gnejsy. Zapobiega uaktywnieniu się rdzy. Usuwa wapno, warstewkę cementu, resztki zaprawy, stwardniały brud budowlany i rdzę powierzchniową. HMK R 75 zawiera kwasy i dlatego nie może być stosowany do wrażliwych na kwasy płytek, polerowanego marmuru, eloksalowanegoaluminium, emalii, chromu itp.
Forma dostawy: 1 l, 5 l, 10 l, 30 l, 
Wydajność: 5-10 m2 /litr 


Informator techniczny

HMK R 77 - ODRDZEWIACZ

Środek do usuwania, rozpuszczania i przetwarzania rdzy, która może doprowadzić do rdzawychprzebarwień w zawierających żelazo granitach i gnejsach. Długotrwale zapobiega rdzewieniu. Przy usuwaniu rdzy powinno obrabiać się zawsze całą powierzchnię, ponieważ możliwe jest ściemnienie barwy kamienia. Znika ono jednak po pewnym czasie. Po tej obróbce zaleca się impregnacje za pomocą HMK S 31 lub HMK S 34. HMK R 77 może być używany do czyszczenia i przetwarzania rdzy na powierzchniach metalowych np: na maszynach budowlanych. HMK R 77 zawiera kwasy i dlatego nie może być stosowany do powierzchni wrażliwych jak: polerowany marmur, aluminium, emalia, chrom itp.
Forma dostawy: 1 l. 5 l. 10 l. 30 l
Wydajność: 3-5 m2/litr. 


Informator techniczny

Do góry                                                                                                                                           Powrót